Konferencē Saeimā diskutēs par izglītības reformas pedagoģiskajiem risinājumiem

2018.gada 2.martā, plkst.13.00-16.00, Saeimas Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8, “Neatkarīgā izglītības biedrība” (turpmāk tekstā – NIB) sadarbībā ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju un British Council pārstāvniecību Latvijā organizē konferenci “Skola, kādu to vēlamies”, kuras mērķis ir stiprināt dialogu starp Latvijas skolotājiem un skolām izglītības reformas kontekstā, veicināt sadarbību kopīgu pedagoģisku problēmu risināšanā.

NIB valdes priekšsēdētāja Zane Ozola uzsver: “Balstoties uz pārliecību, ka Latvijai, realizējot pašreizējo izglītības reformu, nepieciešams veidot vienotu pedagoģisko telpu, Neatkarīgā izglītības biedrība vēlas veidot tiltu starp valsts valodas un mazākumtautību skolām, veicinot sabiedrības integrāciju. Ikvienam pedagogam jājūtas iesaistītam savas valsts izglītības reformu īstenošanā, un diskusiju cikls ir pierādījis, ka sarunas un dialogs ir veiksmīgu pārmaiņu īstenošanas pamats. Šis temats skar visu izglītības sistēmu kopumā.”

Konferenci atklās Aldis Adamovičs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs, Gunta Arāja, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore, Guntars Catlaks, Valsts izglītības satura centra vadītājs un Zane Matesoviča, Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Konferencē tiks prezentēti rezultāti no diskusiju cikla “Skola, kādu to vēlamies” mazākumtautību skolās visā Latvijā, kuru kopš 2017.gada septembra, ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu īsteno NIB. Profesors Zvi Bekermans no Jeruzalemes Ebreju universitātes konferencē dalīsies pieredzē par tēmu “Skola, kādu to vēlamies: dialogs, vienlīdzība, sadarbība”.

Konference noslēgsies ar paneļdiskusiju “Vai mazākumtautību skolās izaicinājumi un risinājumi mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai ir specifiski un atšķirīgi?”

Plašāka informācija par konferenci “Skola, kādu to vēlamies” ir pieejama NIB mājas lapā:

www.izglitibasbiedriba.lv un Facebook lapā: www.facebook.com/izglitibasbiedriba

Par “Neatkarīgo izglītības biedrību”

Neatkarīgo izglītības biedrību 2015. gadā nodibināja pieredzējušu izglītības jomas profesionāļu grupa, lai, iesaistot pedagogus, augstskolu mācībspēkus, politiķus un citus izglītības pilnveidē ieinteresētus sabiedrības pārstāvjus, īstenotu mērķtiecīgu virzību uz Latvijas skolu sistēmas modernizāciju. Neatkarīgā izglītības biedrība ir izveidojusi platformu jēgpilnām diskusijām un komunikācijai ar profesionāļiem par izglītības nozares aktualitātēm. Platforma sekmē pārmaiņu īstenošanu vispārējā izglītībā Latvijā politiskajā, sistēmiskajā, institucionālajā un indivīda līmenī, lai mainītu situāciju, ka izglītības nozarē aktīvi strādājošie ik pa laikam iegulda milzīgu darbu reformu izstrādāšanā un veikšanā un ar lielām cerībām gaida, ka ieguldītais darbs arī turpināsies, taču tā nenotiek.

Par Britu padomi

British Council pārstāvniecība Latvijā ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. Britu padome sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm visā pasaulē, t.sk., Baltijas valstīm. Katru gadu organizācija sasniedz 20 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 500 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu projektu, kura mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras un sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas palīdz attīstīt 21. gadsimtam atbilstošas prasmes bērniem un pieaugušajiem.

Pievienot komentāru